Marzec 2, 2017 Ciocia Kasia 0Comment

Bez ponoszenia dodatkowych kosztów jesteś w stanie wspomóc leczenie i rehabilitacje Lilianki Możdżeń. Przekazując 1% swojego podatku, samodzielnie decydujesz o tym, co stanie się z częścią Twoich podatków i jak będą wykorzystane.  Pamiętaj, że te pieniądze i tak nie zostaną w Twojej kieszeni. Jeśli nie podarujesz ich wybranej organizacji pożytku publicznego, wówczas rząd zdecyduje, jak je wydać.

SZYBKI PORADNIK, JAK PRZEKAZAĆ SWÓJ 1% PODATKU DLA LILIANKI:

Kto może przekazać 1% podatku ?

1% podatku dochodowego mogą przekazać:

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (czyli osoby pracujące w oparciu o umowę o prace, umowę zlecenie, dzieło, itd, ale także podatnicy uzyskujący np. dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;
  • podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT -u otrzymanego z ZUS. Podatnicy, którzy zdecydowali się na rozliczenie podatku przez pracodawcę nie mają możliwości przekazania 1%.

Gdzie i co wpisujemy w rocznym zeznaniu podatkowym?
(dotyczy: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38)

Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) wpisujemy numer pod jakim widnieje Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”w Krajowym Rejestrze Sądowym:

Nr KRS: 0000037904
Cel: 30826 Możdżeń Liliana

Oprócz numeru KRS, w rubrykach PIT-u wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać, nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Pieniądze – 1% podatku należnego za 2016 r. – na konto Fundacji urząd skarbowy przekazuje do końca lipca 2017 r. Fundacja gromadzi te pieniądze na specjalnym koncie Lilianki, z którego opłacane będzie potem leczenie i rehabilitacja.

Uwaga, w tym roku termin rozliczeń mija 2 maja 2017, ponieważ 30 kwietnia to niedziela!

 

Informacja przygotowana na podstawie: http://pozytek.ngo.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *